przejdź do nawigacji
Pampers ®  życzy miłości, snu i zabawy.
pamperspampers

Pytania i odpowiedzi eksperta:
Co to znaczy, kiedy mówią mi, że mam łożysko “III stopnia”?

2   inni skomentowali
w tym artykule
 
9
 
2
Social Sharing
Przeczytaj biografię Ukryj biografię Ukryj

Pytanie


Ostatnio miałam wizytę kontrolną – monitorują u mnie stan przedrzucawkowy. W każdym razie, stwierdzono u mnie łożysko III stopnia. Co to oznacza? Czy to dobrze, czy źle?

Odpowiedź


Za pomocą ultrasonografu, lekarze są teraz w stanie ocenić stan Twojego łożyska, jak również stan Twojego dziecka. W ten sposób dowiedzieli się, że wraz z rozwojem ciąży, łożysko przechodzi przez etapy starzenia się. Ten proces starzenia oznacza się jako stopień I, II lub III. Każdy stopień starzenia się, powinien występować w konkretnym momencie ciąży. Na przykład, łożysko III stopnia jest w pełni dojrzałe i idealnie nie powinno być widoczne przed 34. tygodniem ciąży. Odkryto, że łożysko może szybciej się starzeć, kiedy kobieta ma stwierdzony stan przedrzucawkowy. Dodatkowo, naczynia krwionośne (tętnice i żyły) w łożysku mogłyby się zwężyć, ograniczając w ten sposób przepływ krwi do organizmu dziecka. Jeśli łożysko osiągnie stopień III wcześniej niż w 34. tygodniu, wtedy lekarz będzie monitorował stan Twojego dziecka, żeby się upewnić, że maleństwo nadal prawidłowo rośnie i dojrzewa. Dobrze robisz, że regularnie chodzisz na wizyty prenatalne i kontrolujesz te zmiany. Jeśli będziesz stosować zalecenia swojego lekarza i kontynuować częste badania, możesz się spodziewać pomyślnych rezultatów dla Ciebie i Twojej kruszynki!
 
Social Sharing
 
2

Komentarze członków

pamperspampers

Fora Świata Pampers

Zadaj pytanie, podziel się radą lub posłuchaj innych. Forum Pampers Community to centrum pomocy, gdzie możesz dowiedzieć się więcej o rodzicielstwie. Włącz się do rozmowy!
pampers pampers
Zobacz wszystkie fora i rozmowy

Może cię również zainteresować

pamperspampers

Pieluszki Active Pants - doskonała ochrona dostosowana do płci malucha.

Dowiedz się o: Pampers Active Boy i Active Girl
Pampers Active Boy i Active Girl