Główne etapy rozwoju

3 nagłe wypadki i co należy zrobić, jeśli do nich dojdzie

Chociaż wszyscy mamy nadzieję, że nigdy nie dojdzie do nagłych wypadków, warto być na nie przygotowanym. Skorzystaj z naszego poradnika, by dowiedzieć się, co należy zrobić, jeśli Twoje dziecko zostanie

Czytaj więcej


Jak przygotować dziecko na narodziny brata lub siostry

Pojawienie się w domu kolejnego dziecka zmienia dynamikę rodziny, ale nie koniecznie na gorsze! Przeczytaj poniższe rady, jak sprawić, by każdy był szczęśliwy.

Czytaj więcej


Pomoc dziecku w rozwijaniu umiejętności językowych

Niemal każde wydarzenie stanowi okazję do pomocy maleństwu w zdobywaniu umiejętności językowych. Wykorzystaj te porady, aby pomóc dziecku w nauce języka — może nawet bez udziału jego świadomości!

Czytaj więcej


11 porad, które sprawią, że łóżeczko Twojego dziecka będzie wygodne i bezpieczne

Skorzystaj z naszych 11 porad, by upewnić się, że łóżeczko Twojego dziecka jest dla niego bezpieczne, dzięki czemu Ty i Twoje maleństwo będziecie mogli spać spokojnie.

Czytaj więcej


4 porady dotyczące bezpiecznej zabawy na słońcu z Twoim dzieckiem

Nasze cztery wskazówki umożliwią Ci zadbanie o bezpieczeństwo dziecka na słońcu – dowiesz się z nich także, jak leczyć poparzenia słoneczne.

Czytaj więcej


Kilka porad, jak sprawić, by Wasz dom był bezpieczny dla dziecka

Chociaż może Ci się wydawać, że zabezpieczanie domu nigdy nie będzie miało końca, skorzystaj z poniższych porad, by upewnić się, że Twoje mieszkanie to bezpieczne miejsce zabaw Twojego ciekawskiego malucha.

Czytaj więcej


Etapy rozwoju ruchowego: Siadanie

Przekonaj się, że siadanie dziecka to więcej, niż myślisz. Przeczytaj wskazówki, jak zmotywować dziecko do siadania!

Czytaj więcej


Etapy rozwoju ruchowego: Przekręcanie

Przeczytaj relację mamy, której dziecko zaczęło się przekręcać — jest to ważny etap przed nauką raczkowania i przemieszczaniem się!

Czytaj więcej


Poradnik bezpieczeństwa dla raczkującego dziecka

Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku, które uczy się raczkować.

Czytaj więcej


Jak dobrać odpowiednie buciki dla dziecka

Kiedy dziecko zaczyna chodzić, musisz wybrać odpowiednie buciki. Zastanawiasz się na pewno, jakiego powinny być rodzaju, czy w ogóle należy dziecku zakładać buty, z jakich powinny być wykonane materiałów i jak

Czytaj więcej


Jak zabezpieczyć mieszkanie, kiedy dziecko zaczyna chodzić

Twoje dziecko zaczyna chodzić — to moment, który zapamiętasz na zawsze! Aby zapewnić maluchowi bezpieczeństwo, dowiedz się, jak prawidłowo zabezpieczyć mieszkanie.

Czytaj więcej


Wpływ przydzielania obowiązków domowych na rozwój Twojego malca

Chociaż najprawdopodobniej Twój maluch nie pomoże Ci w przeanalizowaniu listy rzeczy do zrobienia, to polecenie mu, aby wsparł Cię w wykonywaniu obowiązków domowych może stanowić nieocenioną pomoc.

Czytaj więcej


Sposoby, w jakie rodzic i rodzeństwo mogą pomóc w rozwoju umiejętności językowych niemowlęcia

Dowiedz się, w jaki sposób możesz wraz ze swoim starszym dzieckiem pomóc w rozwoju umiejętności językowych maleństwa, które mogą mu towarzyszyć przez całe życie.

Czytaj więcej


Ułatwianie pierwszemu dziecku stworzenia więzi mającym się narodzić rodzeństwem

Chociaż Twój mały odkrywca nie może jeszcze „zobaczyć” swojego rodzeństwa, wykorzystaj te zabawne i proste wskazówki, aby pomóc mu dostosować się do nowej roli, czyli bycia starszym bratem.

Czytaj więcej


Pomoc w tworzeniu więzi między dziećmi

Przeczytaj, aby zapoznać się z poradami, w jaki sposób zbliżyć do siebie Twoje dzieci — bez względu na to, jak różne mają osobowości!

Czytaj więcej


Moczenie nocne i zakażenia dróg moczowych

Chociaż moczenie nocne dotyczy dzieci w wieku do 6 lub 7 lat, przeczytaj i dowiedz się, czy potrafisz znaleźć możliwe wyjaśnienie problemu.

Czytaj więcej


Czy mowa matczyna ma zły wpływ na rozwój mowy dziecka?

W zależności od tego, czy zdecydujesz się zastosować mowę matczyną czy nie, dowiedz się, w jaki sposób mowa matczyna oddziałuje na zdolności rozumienia mowy Twojej pociechy.

Czytaj więcej


Mowa łóżeczkowa: Dlaczego rozmowa z samym sobą pomaga dziecku?

Nastaw uszu następnym razem, gdy Twój mówiący brzdąc jest sam — możesz się zdziwić, co usłyszysz! Oto, co powinnaś wiedzieć na temat monologów swojego maleństwa.

Czytaj więcej


Najczęściej występujące trudności, które napotyka dziecko uczące się mówić

Niektóre wyrazy i dźwięki mogą powodować, że malec popełnia błędy, próbując poszerzyć swój zasób słownictwa. Przeczytaj, aby dowiedzieć się, w jaki sposób pomóc mu przezwyciężyć te trudności i z sukcesem stać

Czytaj więcej