Główne etapy rozwoju

3 nagłe wypadki i co należy zrobić, jeśli do nich dojdzie

Chociaż wszyscy mamy nadzieję, że nigdy nie dojdzie do nagłych wypadków, warto być na nie przygotowanym. Skorzystaj z naszego poradnika, by dowiedzieć się, co należy zrobić, jeśli Twoje dziecko zostanie

Czytaj więcej


Jak przygotować dziecko na narodziny brata lub siostry

Pojawienie się w domu kolejnego dziecka zmienia dynamikę rodziny, ale nie koniecznie na gorsze! Przeczytaj poniższe rady, jak sprawić, by każdy był szczęśliwy.

Czytaj więcej


Pomoc dziecku w rozwijaniu umiejętności językowych

Niemal każde wydarzenie stanowi okazję do pomocy maleństwu w zdobywaniu umiejętności językowych. Wykorzystaj te porady, aby pomóc dziecku w nauce języka — może nawet bez udziału jego świadomości!

Czytaj więcej


11 porad, które sprawią, że łóżeczko Twojego dziecka będzie wygodne i bezpieczne

Skorzystaj z naszych 11 porad, by upewnić się, że łóżeczko Twojego dziecka jest dla niego bezpieczne, dzięki czemu Ty i Twoje maleństwo będziecie mogli spać spokojnie.

Czytaj więcej


4 porady dotyczące bezpiecznej zabawy na słońcu z Twoim dzieckiem

Nasze cztery wskazówki umożliwią Ci zadbanie o bezpieczeństwo dziecka na słońcu – dowiesz się z nich także, jak leczyć poparzenia słoneczne.

Czytaj więcej


Kilka porad, jak sprawić, by Wasz dom był bezpieczny dla dziecka

Chociaż może Ci się wydawać, że zabezpieczanie domu nigdy nie będzie miało końca, skorzystaj z poniższych porad, by upewnić się, że Twoje mieszkanie to bezpieczne miejsce zabaw Twojego ciekawskiego malucha.

Czytaj więcej


Etapy rozwoju ruchowego: Siadanie

Przekonaj się, że siadanie dziecka to więcej, niż myślisz. Przeczytaj wskazówki, jak zmotywować dziecko do siadania!

Czytaj więcej


Etapy rozwoju ruchowego: Przekręcanie

Przeczytaj relację mamy, której dziecko zaczęło się przekręcać — jest to ważny etap przed nauką raczkowania i przemieszczaniem się!

Czytaj więcej


Poradnik bezpieczeństwa dla raczkującego dziecka

Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku, które uczy się raczkować.

Czytaj więcej


Porady, w jaki sposób pomóc pierwszemu dziecku przywyknąć do nowej roli w rodzinie

Wykorzystaj te porady w celu ułatwienia starszym dzieciom przyjęcia roli bycia starszym rodzeństwem ze szczególnym nastawieniem na nowe obowiązki, które mogą również i Tobie zaoszczędzić czas!

Czytaj więcej


Pora zmiany pieluchy

Nieważne, czy jesteś mamą po raz pierwszy czy kolejny, skorzystaj z tych porad, aby dowiedzieć się, kiedy należy zmienić pieluchę.

Czytaj więcej


Zmiana pieluch u noworodków i pielęgnacja pępka

Rodzice noworodków zmieniają średnio 10 pieluch dziennie — dowiedz się, jak szybko opanować tę umiejętność.

Czytaj więcej


Masaż może pomóc w rozwoju mowy

Masowanie dziecka to świetna zabawa dla każdego i pomoc w budowaniu więzi z niemowlęciem. Oto jak należy wykonywać masaż!

Czytaj więcej


Jak dobrać odpowiednie buciki dla dziecka

Kiedy dziecko zaczyna chodzić, musisz wybrać odpowiednie buciki. Zastanawiasz się na pewno, jakiego powinny być rodzaju, czy w ogóle należy dziecku zakładać buty, z jakich powinny być wykonane materiałów i jak

Czytaj więcej


Jak zabezpieczyć mieszkanie, kiedy dziecko zaczyna chodzić

Twoje dziecko zaczyna chodzić — to moment, który zapamiętasz na zawsze! Aby zapewnić maluchowi bezpieczeństwo, dowiedz się, jak prawidłowo zabezpieczyć mieszkanie.

Czytaj więcej


Wpływ przydzielania obowiązków domowych na rozwój Twojego malca

Chociaż najprawdopodobniej Twój maluch nie pomoże Ci w przeanalizowaniu listy rzeczy do zrobienia, to polecenie mu, aby wsparł Cię w wykonywaniu obowiązków domowych może stanowić nieocenioną pomoc.

Czytaj więcej


Sposoby, w jakie rodzic i rodzeństwo mogą pomóc w

Dowiedz się, w jaki sposób możesz wraz ze swoim starszym dzieckiem pomóc w rozwoju umiejętności językowych maleństwa, które mogą mu towarzyszyć przez całe życie.

Czytaj więcej


Ułatwianie pierwszemu dziecku stworzenia więzi mającym się narodzić rodzeństwem

Chociaż Twój mały odkrywca nie może jeszcze „zobaczyć” swojego rodzeństwa, wykorzystaj te zabawne i proste wskazówki, aby pomóc mu dostosować się do nowej roli, czyli bycia starszym bratem.

Czytaj więcej


Pomoc w tworzeniu więzi między dziećmi

Przeczytaj, aby zapoznać się z poradami, w jaki sposób zbliżyć do siebie Twoje dzieci — bez względu na to, jak różne mają osobowości!

Czytaj więcej