przejdź do nawigacji
Pampers ®  życzy miłości, snu i zabawy.
pamperspampers

Kalendarz ciąży 16 Tydzień

0   inni skomentowali
w tym artykule
 
57
 
0
Social Sharing

Twoje Dziecko
Siadanie. Pojawienie się włosów na ciele i prawdopodobnie włosów na głowie było wielkim wydarzeniem ostatniego tygodnia. W tym tygodniu dzięki wzmacniającym się mięśniom Twój maluch pracuje nad podnoszeniem .. Więcej

Twoja ciąża
Spanie na boku. Większość lekarzy i położnych zaleca, aby w czasie ciąży spać na boku. Uważa się, że leżenie na plecach może spowodować wzrost ciśnienia w żyle głównej .. Więcej


Twoje dziecko
Siadanie. Pojawienie się włosów na ciele i prawdopodobnie włosów na głowie, było wielkim wydarzeniem ostatniego tygodnia. W tym tygodniu, dzięki wzmacniającym się mięśniom, Twój maluch pracuje nad podnoszeniem główki i szyi ze swojej wygiętej pozycji. Będąc w stanie nieco się wyprostować, maluch może próbować prosto usiąść.

Co za figury. Twój płód rusza także często rękami i nogami. Te ćwiczenia mogą nawet powodować wydzielanie potu, jako że gruczoły potowe już się uformowały (oczywiście Twoja macica będzie utrzymywać właściwą temperaturę wewnątrz). W okresie między 16. a 20. tygodniem możesz zacząć po raz pierwszy odczuwaćruchy dziecka. . Ale nie obawiaj się, jeśli jeszcze nic nie czujesz. Twój skarb jest ciągle bardzo mały - około 11- 12 cm długości i około 80 gramów - a osłona, jaką jest płyn owodniowy może sprawić, że odczuwanie ruchów w tym okresie będzie trudne.


Do góry nogami

Te bliźniaki są do siebie odwrócone do góry nogami. Po lewej stronie widać brzuszek jednego, a po prawej głowę drugiego. Są od siebie oddzielone błonami, widocznymi jako biała linia na sonogramie.


Twoja ciąża

Spanie na boku. Większość lekarzy i położnych zaleca, aby w czasie ciąży spać na boku. Uważa się, że leżenie na plecach może spowodować wzrost ciśnienia w żyle głównej, naczyniu krwionośnym przez które krew wraca do serca. Co więcej, spanie na plecach może nasilić bóle pleców, szczególnie gdy nabierasz kilogramów. I oczywiście rosnący brzuch utrudnia spanie na brzuchu, nawet gdybyś tego chciała. Warto więc abyś przyzwyczaiła się do spania na boku. Najlepsze jest leżenie na lewej stronie, ponieważ pozycja ta poprawia przepływ krwi, co z kolei może pomóc zminimalizować szanse wystąpienia obrzęków (opuchlizny), żylaków, i innych dolegliwości związanych ze słabym krążeniem krwi. Wiele kobiet twierdzi, że spanie na boku jest wygodniejsze, kiedy stosują poduszkę długością dorównującą długości ciała. Możesz także spróbować krzyżować górną nogę nad dolną, co pomoże Ci utrzymać się na boku.

Za mało powietrza.Czy zauważyłaś, że sapiesz i dyszysz jak wilk z bajki "O trzech małych świnkach"? Duszności są kolejnym normalnym objawem w ciąży. Hormony ciążowe powodują, że oddychasz głębiej niż wcześniej. To pomaga, aby dziecko otrzymywało wystarczającą ilość tlenu, ale może sprawić, że będziesz czuła się niekomfortowo. W późniejszym okresie ciąży Twoja rosnąca macica jeszcze bardziej nasili ten problem, ponieważ będzie uciskać przeponę i zredukuje przestrzeń w jakiej Twoje płuca mogą się rozciągać. Brak tchu nie zrobi krzywdy ani Tobie ani Twojemu dziecku. Jeśli jednak problemy z oddychaniem budzą Twój niepokój, porozmawiaj ze swoim lekarzem lub położną.

Nakarm mnie! Kiedy mdłości i złe samopoczucie z początku ciąży ustąpią, możesz zauważyć, że wraca Ci apetyt - i to jaki! To czas kiedy wiele kobiet odczuwa, że "dziecko jest głodne". Pilnuj się, aby jeść odpowiednie ilości, ale pamiętaj, że nie musisz "jeść za dwoje". Kliknij tutajaby uzyskać wskazówki żywieniowe, które pomogą Ci wyliczyć, ile pokarmu potrzebujesz.

Od ekspertów. "Najnowsze badania pokazują, że mniej więcej teraz - w 16 tygodniu - Twoje dziecko zaczyna słyszeć dźwięki i na nie reagować" - mówi dr Suzanne Dixon. "Mniej więcej za dwa miesiące Twoje dziecko będzie w stanie reagować na Twój głos!" Aby dowiedzieć się więcej od dr Dixon i dr Thornton na temat słuchu Twojego malucha,kliknij tutaj.

 
Social Sharing
 
0

Komentarze członków

pamperspampers

Fora Świata Pampers

Zadaj pytanie, podziel się radą lub posłuchaj innych. Forum Pampers Community to centrum pomocy, gdzie możesz dowiedzieć się więcej o rodzicielstwie. Włącz się do rozmowy!
pampers pampers
Zobacz wszystkie fora i rozmowy

Może cię również zainteresować

pamperspampers

Pieluszki Active Pants - doskonała ochrona dostosowana do płci malucha.

Dowiedz się o: Pampers Active Boy i Active Girl
Pampers Active Boy i Active Girl