Karmienie piersią poza domem

Karmienie piersią poza domem

2014-10-17

Karmienie piersią to świetny sposób na budowanie mocnej więzi z dzieckiem, więc to jasne, że mamy chcą karmić swoje maleństwa w spokojnym miejscu, zapewniającym intymną atmosferę. Chociaż nie zawsze będzie to możliwe, dzięki tym radom karmienie poza domem nie będzie powodem do zmartwienia.

Poszukaj odpowiedniego miejsca
Wiele miejsc użyteczności publicznej jest coraz bardziej przyjaznych karmiącym mamom. Niektóre oferują pomieszczenia dla matek z dziećmi, w innych znajduje się hol albo poczekalnia będaca relatywnie odosobnionym miejscem.

Inną opcją – jeżeli akurat jesteś poza domem – jest zatrzymanie się w pobliskim parku. Powinno tam być mnóstwo spokojnych miejsc. Jeżeli inne rozwiązania zawiodą, zawsze możesz zaparkować samochód i przesiąść się na siedzenie pasażera, dając sobie więcej przestrzeni na nakarmienie dziecka.

h2>Co zabrać ze sobą
W razie konieczności kocyk może posłużyć za osłonę podczas karmienia. Upewnij się, czy jest wystarczająco luźny, by zapewnić dopływ tlenu i swobodny dostęp dziecka do piersi. W sklepach dostępny jest cały asortyment specjalnie zaprojektowanych osłon, szali i apaszek, które przydają się podczas karmienia i są nieco bardziej poręczne niż kocyk, który dziecko mogłoby niechcący ściągnąć.

Trzymaj osłonę w torbie z pieluchami albo w samochodzie, byś zawsze miała ją pod ręką, gdy dziecko zrobi się głodne.

Ściągnij mleko wcześniej
Niektóre mamy tworzą niewielki zapas mleka z piersi, który przechowują w lodówce albo w zamrażarce. Pediatrzy zalecają, by przechowywać ściągnięty pokarm w butelce z nakrętką, twardym, plastikowym pojemniku ze szczelną przykrywką albo specjalnej torebce. Zdaniem pediatrów mleko z piersi pozostaje świeże do czterech dni, jeśli jest przechowywane w lodówce, a do jednego miesiąca w zamrażarce. To świetne rozwiązanie, jeżeli akurat jesteś poza domem.

Więc jeżeli akurat szykujesz się z maluszkiem do wyjścia i wiesz, że nie wrócicie przed kolejnym karmieniem, wrzuć zamrożone mleko do torby termoizolacyjnej (nie chcesz przecież, żeby się rozmroziło po drodze) i zapakuj pustą butelkę. Gdy nadejdzie pora karmienia, rozmroź mleko w miseczce z gorącą wodą, a następnie przelej je do nowej, czystej butelki i nakarm dziecko.

0 Komentarz

Napisz komentarz

Obowiązkowy tekst