11 rzeczy, które należy mieć, gdy w domu pojawia się noworodek

11 rzeczy, które należy mieć, gdy w domu pojawia się noworodek

Marygrace Taylor

Gromadzenie rzeczy przeznaczonych dla dziecka to jedna z najbardziej ekscytujących części przygotowań na jego narodziny. (Cudne zabaweczki! Maleńkie skarpetki!). Oto lista niezbędnych przedmiotów i kilku gadżetów, które sprawią, że pierwszy rok malucha będzie szczęśliwy i tak bezstresowy, jak to tylko możliwe.

1. Łóżeczko


W niektórych krajach przepisy dotyczące bezpieczeństwa zakazują sprzedaży łóżeczek z opuszczanymi bokami, więc dla bezpieczeństwa noworodka musisz kupić nowe łóżeczko. Przerwy pomiędzy prętami nie mogą mieć więcej niż 6 cm i wszystkie elementy muszą być dobrze zamocowane. Jeżeli masz łóżeczko wyprodukowane przed czerwcem 2011, sprawdź, czy producent oferuje elementy, które mocują opuszczany bok na stałe.

2. Fotelik samochodowy


Przewożenie noworodka ze szpitala do domu bez fotelika jest niezgodne z prawem i niebezpieczne, więc fotelik to absolutna konieczność. Fotelik dla niemowląt i dzieci poniżej 2 roku powinien być zainstalowany na tylnym siedzeniu i skierowany do tyłu, dzięki czemu szyja, głowa i kręgosłup niemowlęcia będą lepiej chronione podczas ewentualnej kolizji.

3. Ubranka i akcesoria


Noworodki nie potrzebują wielu modnych strojów, ale kilka rzeczy mieć muszą! Nigdy za dużo kaftaników zapinanych z boku i śpioszków w rozmiarze na 0-3 miesiące.

Warto również zgromadzić kilka bawełnianych kocyków, które mogą posłużyć za śliniaczki i podkłady do przewijania. A jeśli chodzi o śpiworki do spania, czapeczki i skarpetki, to powiedzmy szczerze - im więcej, tym lepiej.

4. Plastikowe butelki i smoczki


Kup dużo butelek o pojemności 120 ml dla noworodka i 240 ml, gdy maluch trochę podrośnie. Najbezpieczniejsze butelki są wykonane ze szkła albo plastiku tzw. „BPA-free” (wolnego od bisphenolu A).

5. Przewijak oraz pieluchy i chusteczki


W ciągu pierwszego roku życia zużyjesz ogromną ilość, czyli około 3000 pieluch, dlatego przewijak to konieczność. Szukaj takiego z 5-centymetrowymi podnoszonymi barierkami ze wszystkich stron.

Ułatw sobie życie, kupując zapas pieluch dobrej jakości i chusteczek nawilżanych firmy Pampers!

6. Termometr


Najdokładniejsze są termometry do mierzenia temperatury w odbycie, ale termometry przykładane do czoła albo wkładane pod pachę czy do ucha też się sprawdzają.

Nieważne, który termometr wybierzesz, byle był cyfrowy: termometry rtęciowe są niebezpieczne i mogą przypadkowo doprowadzić do kontaktu z rtęcią i zatrucia.

7. Nosidełko na piersi


Noszenie noworodka na piersi to wspaniały sposób, by mieć malucha blisko siebie podczas wykonywania różnych czynności w ciągu dnia. To również metoda uspokajania niemowlęcia, gdy staje się marudne i wspierania jego rozwoju psychicznego. Chusta albo bardziej uformowane nosidełko też jest dobre, jeżeli tylko podtrzymuje główkę dziecka.

8. Spacerówka


Modeli jest mnóstwo, a ten, który kupisz powinien pasować do Twojego stylu życia (np. jeżeli uprawiasz jogging, wybierz wózek dla biegających mam).

Jakikolwiek rodzaj wybierzesz, sprawdź, czy ma pas zabezpieczający i szelki, łatwe w użyciu hamulce i szeroką podstawę, która się nie przewróci.

9. Huśtawka dla dziecka


W ciągu kilku minut uspokajające bujanie huśtawki sprawi, że zapłakany maluch się rozpromieni, a potem zaśnie. To muzyka dla matczynych uszu!

10. Nawilżacz powietrza


Postaw go w pokoju noworodka, by maluchowi łatwiej się oddychało, gdy jest przeziębiony. By zapobiec namnażaniu bakterii, opróżniaj nawilżacz, gdy go nie używasz. Czyść go regularnie zgodnie z instrukcją obsługi.

11. Wanienka dla noworodka


Duża plastikowa wanienka ułatwia życie, ale noworodkom wystarczy kuchenna umywalka! Odsuń tylko kran na bok i zawsze sprawdzaj temperaturę wody.

Posiadanie dziecka może przyprawiać o zawrót głowy, ale jeśli zgromadzisz wszystkie wyżej wymienione przedmioty, będziesz przygotowana na piątkę!

0 Komentarz

Napisz komentarz

Obowiązkowy tekst