Kalendarz ciąży

W którym tygodniu ciąży jesteś?

tydzień ciąży

Czytaj całość

Ciąża tydzień po tygodniu: Tydzień 5

Na początkowym etapie ciąży możesz odczuwać prawdziwą huśtawkę emocjonalną. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zmienia się Twoje ciało i umysł w piątym tygodniu ciąży.

Czytaj więcej

Ciąża tydzień po tygodniu: Tydzień 6

Zmiany przez które przechodzi ciało w ciąży, może stanowić powód do radości, ale także wyzwanie. Dowiedzieć się czego możesz się spodziewać w 6 tygodniu ciąży.

Czytaj więcej

Ciąża tydzień po tygodniu: Tydzień 7

Siódmy tydzień jest pełen ważnych zmian, od ukształtowania się kończyn płodu po rozwój mózgu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie zmiany zachodzą u Ciebie i Twojego dziecka!

Czytaj więcej

Ciąża tydzień po tygodniu: Tydzień 8

Chociaż Twoje maleństwo jest rozmiaru fasolki, zachodzą w nim kluczowe zmiany. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co dzieje się w ósmym tygodniu ciąży.

Czytaj więcej

Ciąża tydzień po tygodniu: Tydzień 9

W ósmym tygodniu zarodek przekształcił się w płód! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie ekscytujące zmiany zachodzą po drugim miesiącu ciąży.

Czytaj więcej

Ciąża tydzień po tygodniu: Tydzień 10

Świętuj ten moment, śpiewając swojemu dziecku! W dziesiątym tygodniu ciąży u Twojego malucha kształtują się uszy - wykorzystaj czas, który spędzacie razem!

Czytaj więcej

Ciąża tydzień po tygodniu: Tydzień 11

Przygotuj się - niedługo usłyszysz bicie serca swojego dziecka! W 11. tygodniu ciąży dziecko szybko rośnie, a Twoja kondycja znacznie się poprawia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie Twój maluch robi postępy.

Czytaj więcej

Ciąża tydzień po tygodniu: Tydzień 12

Pierwszy trymestr ciąży dobiega końca, a Twoje dziecko zaczyna nabierać kształtów - dosłownie! Czytaj dalej, by dowiedzieć się, jakie ważne zmiany zachodzą w dwunastym tygodniu.

Czytaj więcej

Ciąża tydzień po tygodniu: Tydzień 13

Witamy w drugim trymestrze ciąży! Czytaj dalej, aby zrozumieć, jakie zmiany zachodzą w Twoim ciele i jak cieszyć się blaskiem ciąży.

Czytaj więcej

Ciąża tydzień po tygodniu: Tydzień 23

Twoje dziecko zaczyna wyglądać jak noworodek! W dwudziestym trzecim tygodniu mów do dziecka i śpiewaj mu, żeby jego uszy przyzwyczaiły się do Twojego głosu. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej porad i dowiedzieć się, czego możesz się spodziewać na półmetku ciąży.

Czytaj więcej

Ciąża tydzień po tygodniu: Tydzień 14

Chociaż jeszcze tego nie widzisz, Twoje maleństwo zaczyna ruszać ustami i marszczyć nos. W czternastym tygodniu ciąży, rozwój płodu skupia się na doskonaleniu wszystkich części ciała dziecka, dzięki którym będzie się mogło z Tobą komunikować.

Czytaj więcej

Ciąża tydzień po tygodniu: Tydzień 19

Przygotuj się na szybki rozwój dziecka. Oprócz rozwoju narządów płciowych, maluch przygotowuje się do szybkiego wzrostu w drugiej połowie ciąży. Czytaj dalej, by dowiedzieć się, czego możesz się spodziewać w dziewiętnastym tygodniu.

Czytaj więcej

Ciąża tydzień po tygodniu: Tydzień 20

Gratulacje! Dwudziesty tydzień to półmetek ciąży. Nie oznacza to jednak, że maluch da Ci chwilę wytchnienia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co może Cię zaskoczyć.

Czytaj więcej

Ciąża tydzień po tygodniu: Tydzień 17

Dziecko przybiera na wadze i bardzo szybko rośnie! Czytaj dalej, by dowiedzieć się, co porabia Twoje dziecko w 17 tygodniu ciąży i czego możesz się spodziewać, gdy zbliżasz się do jej półmetku.

Czytaj więcej

Ciąża tydzień po tygodniu: Tydzień 18

Czy to motyle w żołądku? Nie! Maluch zaczyna zwiedzać swoje otoczenie, a Ty możesz to poczuć już w osiemnastym tygodniu ciąży. Czytaj dalej, by dowiedzieć się, czego możesz się spodziewać.

Czytaj więcej

Ciąża tydzień po tygodniu: Tydzień 21

W miarę jak dziecko zaczyna rosnąć, Ty zaczniesz dostrzegać oznaki dojrzewającego w Tobie życia. W 21. tygodniu wszystko kręci się wokół snu i bicia serca. Czytaj dalej, by dowiedzieć się, jak rozwija się Twoje dziecko i czego możesz się spodziewać.

Czytaj więcej

Ciąża tydzień po tygodniu: Tydzień 25

W dwudziestym piątym tygodniu ciąży mózg dziecka zaczyna prawidłowo funkcjonować, dzięki czemu może odczuwać i doświadczać. Czytaj dalej i dowiedz się, jakie niesamowite zmiany zachodzą w Twoim ciele i w ciele Twojego dziecka.

Czytaj więcej

Ciąża tydzień po tygodniu: Tydzień 26

Od dwudziestego szóstego tygodnia Twój maluch doskonali niektóre z najważniejszych odruchów i wzmacnia mięśnie. Czytaj dalej i dowiedz się, jakie jeszcze zmiany zachodzą w Twoim ciele i czego możesz się spodziewać.

Czytaj więcej

Ciąża tydzień po tygodniu: Tydzień 15

Ciesz się blaskiem ciąży! Piętnasty tydzień to czas, gdy na głowie dziecka zaczynają rosnąć włosy, maluch zaczyna też ssać kciuk! Czytaj dalej, by dowiedzieć się, czego możesz się spodziewać.

Czytaj więcej

Ciąża tydzień po tygodniu: Tydzień 16

W szesnastym tygodniu maleństwo zaczyna ruszać rękoma i nogami, ćwiczy zginanie i prostowanie kończyn. Nie zdziw się, jeśli poczujesz dziwne łaskotanie! Czytaj dalej, by dowiedzieć się, czego jeszcze możesz się spodziewać.

Czytaj więcej

Ciąża tydzień po tygodniu: Tydzień 35

Został już tylko miesiąc! Czytaj dalej, by dowiedzieć się, co dzieje się w Twoim ciele i jak możesz się przygotować, aby zapewnić sobie bezproblemowy poród.

Czytaj więcej

Ciąża tydzień po tygodniu: Tydzień 29

Twój maluch wciąż rośnie - a Ty razem z nim! Czytaj dalej, aby zrozumieć ważne zmiany, do których dochodzi w 29. tygodniu ciąży i dowiedzieć się, czego możesz się spodziewać w tym okresie.

Czytaj więcej

Ciąża tydzień po tygodniu: Tydzień 30

W ostatnich 10 tygodniach ciąży Ty i Twoje dziecko przechodzicie przez wiele ważnych zmian. Czytaj dalej i dowiedz się, co dzieje się w 30. tygodniu ciąży, jak rozwija się mózg maleństwa i dlaczego czasami swędzi Cię brzuch.

Czytaj więcej

Ciąża tydzień po tygodniu: Tydzień 36

To już prawie koniec! Początek 36. tygodnia oficjalnie rozpoczyna ostatni miesiąc ciąży. Czytaj dalej, by dowiedzieć się, jak przygotować się na ten ważny dzień.

Czytaj więcej

Ciąża tydzień po tygodniu: Tydzień 27

W trzecim trymestrze ciąży dziecko otwiera oczy! Zaczyna odróżniać światło i cienie, podczas gdy Ty masz bardzo barwne sny i... chrapiesz. Dwudziesty siódmy tydzień jest naprawdę szalony, więc dowiedz się, czego możesz się spodziewać!

Czytaj więcej

Ciąża tydzień po tygodniu: Tydzień 28

Twoje dziecko zaczyna reagować na dźwięki, także na burczenie żołądka, gdy jesteś głodna! Czytaj dalej, by dowiedzieć się, czego się spodziewać w 28. tygodniu ciąży i jak możesz zapewnić sobie zdrowie i dobre samopoczucie.

Czytaj więcej

Ciąża tydzień po tygodniu: Tydzień 33

W 33. tygodniu Twój maluch doskonali wszystkie pięć zmysłów. Wraz z rozwojem mózgu rośnie głowa dziecka.

Czytaj więcej

Ciąża tydzień po tygodniu: Tydzień 34

Twoje ruchliwe dziecko ciągle rośnie. Trzydziesty czwarty tydzień to dobry czas na przypomnienie scenariuszy porodu i odpowiednie przygotowania - zostało już tylko półtora miesiąca!

Czytaj więcej

Ciąża tydzień po tygodniu: Tydzień 31

Trzydziesty pierwszy tydzień to początek przygotowań do wielkiego dnia! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co ma w planach Twój maluch i czego możesz się spodziewać w najbliższej przyszłości.

Czytaj więcej