Jedzenie za dwoje!

Kiedy jesteś w ciąży, Twoje nawyki żywieniowe stają się ważniejsze niż kiedykolwiek przedtem.

Czytaj więcej

Jak sobie poradzić z bólem

Kobiety odczuwają skrajnie różne rodzaje bólu podczas porodu – nie do końca wiadomo dlaczego.

Czytaj więcej

Połóg - jak dojść do siebie po porodzie

Poród jest normalnym procesem fizjologicznym, ale w ciągu dni i tygodni następujących po przyjściu niemowlęcia na świat, Twoje ciało musi przejść okres leczenia.

Czytaj więcej

Pilnowanie wagi podczas ciąży

Pomyśl o swoim dziennym, całościowym spożyciu kalorii i wybieraj "dobre" węglowodany - pomagają także w walce z nudnościami.

Czytaj więcej

Jak pomóc przyszłej mamie - 4 porady dla taty

Dzięki tym czterem radom uczynicie z porodu i narodzin wspólne — i przyjemne — doświadczenie.

Czytaj więcej

Czy mogę nadal pracować?

Wiele kobiet zastanawia się, czy powinny przestać pracować w czasie ciąży, ale nie powinny się martwić. Ogromna większość kobiet może kontynuować pracę aż do wyznaczonego terminu, jeśli tylko tego chcą.

Czytaj więcej

Białko w diecie w czasie ciąży

Jeśli jest coś, bez czego Twoje maleństwo nie może się obejść - to białko. Białko ma kilka funkcji podczas ciąży: pomaga Ci podtrzymywać energię i dostarcza Twojemu dziecku aminokwasów, których są niezbędne do

Czytaj więcej

Jak poznam, że to już czas?

Im bliżej do porodu, tym częściej zastanawiasz się czy zorientujesz się, że to już. Z pewnością słyszałaś opowieści o kobietach, które poród kompletnie zaskoczył. Nie martw się – to wyjątkowe przypadki.

Czytaj więcej

Seks w czasie ciąży

Seks w czasie ciąży? Czemu nie! Nie trzeba rezygnować z seksu - wprost przeciwnie - seks przynosi korzyści! To świetna forma wysiłku fizycznego dla całego ciała, podczas którego dochodzi do uwolnienia endorfin

Czytaj więcej

Termin już blisko. Uważaj na siebie!

o wolno, a czego nie wolno w końcowym okresie ciąży? Chociaż Twoje dziecko jest w pełni rozwinięte, z medycznego punktu widzenia nie jest gotowe do przyjścia na świat przed upływem 37. tygodnia ciąży.

Czytaj więcej

Skojarzenia

Nauka liter i cyfr jest podstawą do przyszłego opanowania pisania i czytania - ale ta nauka może też być zabawą. Gry oparte na literach i cyfrach to świetny sposób na naukę.

Czytaj więcej

Poród i narodziny – oznaki. Myślę, że nadszedł czas narodzin.

Dziecko w drodze? Oto co powinnaś wiedzieć o pękających błonach i krwistej wydzielinie; jak odróżnić prawdziwy poród od pozornego; oraz kiedy zadzwonić do lekarza.

Czytaj więcej

Mąż a ciąża. Niech członkowie rodziny uczestniczą w magicznym czasie, jakim jest ciąża.

Do tanga trzeba dwojga Przyszli rodzice mogą dzielić magiczne chwile w trakcie ciąży na wiele sposobów. Prowadzenie pamiętnika to jeden z nich, aby wyrazić swoje uczucia.

Czytaj więcej

Porady i wskazówki, jak wybrać lekarza prowadzącego ciążę

Skorzystaj z naszych porad, jak wybrać lekarza prowadzącego ciążę.

Czytaj więcej

3 dolegliwości, których możesz spodziewać się w drugim trymestrze

Nawet w tak zwanym „złotym trymestrze” nie unikniesz kilku drobnych dolegliwości. Przeczytaj i dowiedz się, jakich typowych problemów się spodziewać, jak możesz ich uniknąć i jak sobie z nimi radzić.

Czytaj więcej

Niewygody drugiego trymestru ciąży

Drugi trymestr ciąży, środkowy, jest zwykle najprzyjemniejszy. Poranne mdłości zapewne już ustąpiły, nie doświadczasz jeszcze fizycznego obciążenia z powodu noszenia znacznej wagi swojego maleństwa.

Czytaj więcej

Co Cię czeka w tym wielkim dniu

ZWIASTUN PRZEDPREMIEROWY Jeśli chcesz zadać sobie więcej trudu i uzupełnić zajęcia w szkole rodzenia samodzielną nauką w domu, wybierz książki, magazyny i broszury informacyjne na temat porodu i narodzin.

Czytaj więcej

Radzenie sobie ze stresem

Jeżeli na rodzinę spada przełomowa zmiana - na przykład nowa praca, zgon, rozwód lub każde inne stresujące zdarzenie - musisz porozmawiać o tym z lekarzem prowadzącym Twoje dziecko.

Czytaj więcej

Czujesz się odrzucony?

Troje to nie tłum! Nie pozwól, aby ciąża zepchnęła na drugi plan Waszą bliskość w związku. Wrażliwość na uczucia drugiej osoby w ciągu najbliższych miesięcy pomoże Wam uczynić to doświadczenie wyjątkowym dla

Czytaj więcej

Huśtawki nastrojów w ciąży

Podobnie jak fizyczne aspekty Twojej ciąży, równie ważne są emocje i huśtawki nastrojów.

Czytaj więcej