przejdź do nawigacji
Pampers ®  życzy miłości, snu i zabawy.
pamperspampers

Kalendarz ciąży 6 Tydzień

3   inni skomentowali
w tym artykule
 
355
 
3
Social Sharing

Twoje dziecko
Sprawa zamknięta. W tym tygodniu pojawia się ważny kamień milowy: kanał nerwowy, który zaczął się kształtować w poprzednim tygodniu zaczyna się zamykać w coś co stanie się rdzeniem kręgowym Twojego dziecka. .. Więcej

Twoja ciąża
Stany mające swoją przyczynę. Zmiany, które zachodzą w Twoim ciele we wczesnej ciąży, chociaż ekscytujące, mogą czasami stanowić wyzwanie. Pamiętaj, że każdy objaw służy jakiemuś celowi. Możesz odczuwać .. Więcej


Twoje dziecko
Sprawa zamknięta.
W tym tygodniu pojawia się ważny kamień milowy: kanał nerwowy, który zaczął się kształtować w poprzednim tygodniu, zaczyna się zamykać w coś co stanie się rdzeniem kręgowym Twojego dziecka.

W przyszłości twarz. Chociaż embrion ciągle wygląda jak maleńka kijanka, fałdy tkanki rozwijają się na górze i w końcu przekształcą się w podbródek, policzki i buzię Twojego malucha. Obszary, które staną się oczami i nosem zaczęły wystawać jak guzki, a struktura ucha wewnętrznego wpycha się do wewnątrz.

Ucząc się bicia. Przewód serca, który utworzył się w poprzednim tygodniu dalej się rozwija, stopniowo rozrastąjc się w cztery prymitywne komory i zaczyna bić jak malutki bębenek.

Pozostałe główne organy, takie jak nerki i wątroba także zaczynają nabierać kształtu. Każde z płuc istnieje jako pojedyńczy kanał i zaczynają się one formować w struktury podobne do worka; przed nimi dużo do zrobienia zanim bedą gotowe do przyjęcia powietrza.

Wymiary. Twój maluch staje sie wiekszy, mierzy teraz około 2,5 milimetra.


Warstwy mające znaczenieChociaż ciągle przypomina plamkę, embrion już podzielił się na warstwy tkankowe. Większość układów narządów także zaczyna się rozwijać.

Twoja ciaza

Stany mające swoją przyczynę. Zmiany, które zachodzą w Twoim ciele we wczesnej ciąży, chociaż ekscytujące mogą czasami stanowić wyzwanie. Pamiętaj, że każdy objaw służy jakiemuś celowi. Możesz odczuwać mrowienie i wrażliwość piersi z powodu zwiększonego przepływu krwi; Twoje ciało ciężko pracuje, aby przygotować je do karmienia piersią. Upewnij się, że masz biustonosz podtrzymujący, nawet w nocy jesli to pomaga. Możesz także mieć zaparcia z powodu zwiększonej ilości progesteronu, który spowalnia działanie przewodu pokarmowego. Aby poradzić sobie z tym problemem, ćwicz regularnie i spożywaj zbilansowane posiłki, włączając w diete wiele pokarmów bogatych we włókna roslinne i błonnik, takie jak owoce, warzywa oraz pełne ziarna. Zwiększ także ilość przyjmowanej wody: staraj się wypijać co najmniej osiem szklanek dziennie.

Strata lunchu? Około 70 % kobiet ciężarnych odczuwa poranne mdłości, najgorsze w pierwszym trymestrze. Nudności są wywoływane przez hCG, hormon ciąży, który jest wydzielany zaraz po zagnieżdżeniu się jajeczka. Istnieją środki, które możesz zażywać, aby pozbyć się mdłości. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się jak złagodzić Twoje dolegliwości.

Od ekspertów. "Hormon, który powoduje Twoje poranne mdłości może także być odpowiedzialny za bóle głowy" zauważa dr Elaine Zwelling. "Bóle głowy podczas ciąży mogą także być wywoływane przez zmęczenie, napięcie, głód oraz stres fizyczny lub emocjonalny." Zobacz sugestie od dr Zwelling i dr Thornton jak radzić sobie z hormonalnymi bólami głowy.
 
Social Sharing
 
3

Komentarze członków

Wymioty
Ja z wymiotami męczę się każdego poranka i kręci mi się w głowie
pamperspampers

Fora Świata Pampers

Zadaj pytanie, podziel się radą lub posłuchaj innych. Forum Pampers Community to centrum pomocy, gdzie możesz dowiedzieć się więcej o rodzicielstwie. Włącz się do rozmowy!
pampers pampers
Zobacz wszystkie fora i rozmowy

Może cię również zainteresować

pamperspampers

Sprawia, że skóra Twojego Maluszka jest czysta i zdrowa.

Dowiedz się o: Pampers Baby Fresh - Chusteczki
Pampers Baby Fresh - Chusteczki